عکاس خونه خرم آباد
خرم آباد - سبزه ميدان

ساعت ٩:۱۳ ‎ب.ظ - چهارشنبه ٢۱ آذر ۱۳۸٦

( سوزه مئیو ) سبزه میدان آخرین میدان فواره دار قدیمی باقیمانده در خرم آباد میدانی که خاطرات بسیاری از تاریخ معاصر خرم آباد را در خود دارد . خاطراتی همچون حوادث سال ۱۳۲۷ - سرباز بگیری برا جنگ ظفار - مطب هوشنگ اعظمی و ... فواره ای که همین اینک در این میدان قرار دارد در دهه های اخیر ‌با سیمان و به جای فواره زیبا و سنگی قدیمی تر آن ساخته شده .

در لینک زیر می توانید تصاویر زیبایی قدیمی تر این میدان را آقای جایدری تهیه کرده مشاهده نمایید.

http://jaydari.blogfa.com/

احـد رستگار فرد
Balatarin
عکسی قديمی از فلک الافلاک خرم آباد

ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ - پنجشنبه ۱٥ آذر ۱۳۸٦

این عکس به گمانم متعلق به دهه ی ۵۰و یا ۶۰هجری خورشید باشد . ویرانی برج غربی قلعه هم به خوبی در این تصویر مشهود است . امروزه به وضوح می توان آثار تعمیر این برج را مشاهده کرد . نکته جالب توجه این عکس مشاهده بدون هرگونه مانع تپه ای است که این قلعه بر روی آن واقع شده . با یک نظر به این عکس و شرایط کنونی این قلعه می توان حجم خاکریزی ها و دخل و تصرفات پیرامون فلک الافلاک خرم آباد را حدس زد .

احـد رستگار فرد
Balatarin
پاييز پارک ساحلی و پل حاجی علي اصغر خرم آبادی

ساعت ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ - یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸٦

چنارهای گوشه ای از پارک ساحلی که علیرغم موقعیت استثنایی و چشم انداز زیبایش تقریبا بعد از انقلاب بجز چند سالی در دهه ۷۰ از یادها رفته و بدون هرگونه رسیدگی و بهینه سازی متروکه و بلاستفاده به حال خود رها شده . البته در هنگام احداث خ ساحلی قسمت زیادی از این پارک تخریب گردید و پس از آن دیگر کاملا فراموش شده است . به گمانم تا زمان مشخص شدن تکلیف حریم قلعه فلک الافلاک اوضاع و احوال این پارک زیبا به این حال بماند .

نمای از خیابان ساحلی ضلع جنوبی قلعه فلک الافلاک که از کنار پارک متروکه ساحلی می گذرد . در مرکز این تصویر می توان نمای شرقی پیل حاج علیعسگر را دید . همانگونه که از نام این پل مشخص است توسط فردی خیر به نام حاج علی اصغر ناصریان خرم آبادی در ضلع جنوب غربی قلعه فلک الافلاک و بر روی رودخانه خرم آباد احداث گردیده . روحش شاد یادش ماندگار.

احـد رستگار فرد
Balatarin
پاییز پارک شهر خرم آباد

ساعت ۱٠:٤٢ ‎ب.ظ - شنبه ۳ آذر ۱۳۸٦

در سمت چپ تصاویر فوق ساحلی شرقی گلاله خورموه (رودخانه خرم آباد) مابین پل شهدای امروزی (پیل ول.. قدیم ) و  پیل گپ کمی بالاتر از مصب گلال کرگنه و  پل سمنتی قابل مشاهد است . در سمت راست این عکس ها بخشی از خیایان ساحلی منتهی به پارک شهنوازی و در انتهای سمت چپ تصاویر کوه سنگ سیلا و تقریبا در مرکز عکس ها ساختمان جدیدی که به جای ساختمان اورژانس قدیم خرم آباد در حال ساخت است را می توان دید .

در سمت چپ این عکس ساحلی غربی گلاله خورموه (رودخانه خرم آباد) ما بین پل شهدای امروزی (پیل ول.. قدیم ) و  پیل گپ روبروی مصب گلال کرگنه و  پل سمنتی  قابل مشاهده است . همچنین کوه کمره سئ خرم آباد را می توان در بخش میانی و سمت راست دید .

پاییز بخش جنوبی نخستین پارک (به معنای امروزی) شهر خرم آباد که در زمان شهرداری آقای شهنوازی در ضلع شمال غربی پیل گپ ساخته شد .

احـد رستگار فرد
Balatarin
فلک الافلاک خرم آباد پس از اولين باران پاييز ۸۶

ساعت ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ - پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۸٦

قلعه فلاک الافلاک پس از اولین باران پاییزی سال ۱۳۸۶

وقتی که می خوای از یک اثر تاریخی یا .... عکس بگیری 

تازه می فهمی حفظ حریم آثار تاریخی یعنی چی .

و برای فلاک الافلاک خرم آباد علاوه بر حفظ حریم باید به آزاد سازی حریم هم فکر کرد .

احـد رستگار فرد
Balatarin

feed


تبليغات X